SDI Zipbond Universal Bonding

Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

SDI Zipbond Universal BondingZipbond Universal, self etch, selektif etch ve total etch teknikleriyle uyumlu, tek bileşenli florür salan evrensel bir yapıştırıcıdır. Zipbond Universal, çeşitli diş yapısının ve çok sayıda restoratif seçeneğin varlığında tekrarlanabilir ve güvenilir bağlanma kuvvetleri sağlar.
Zipbond Universal, self etch ve total etch tekniklerini kullanarak dentin ve mine boyunca başarılı bağlanma kuvvetleri sağlar.


Total etch, yalnızca mine preparatları için en iyi seçenek olarak kabul edilir 2 . Zipbond Universal, mine üzerinde total dağlama tekniğini kullanarak bağlanma gücünde minimum dalgalanmaya sahiptir ve her kullanımda öngörülebilir sonuçlar elde etme kabiliyetini gösterir.


Dentin heterojen yapısı ve mineral ve su içeriğindeki değişkenlik, dentin bağlanmasına karmaşıklık katmaktadır 1 . Zipbond Universal'ın özenle seçilmiş kimyası, self etch ve total tech tekniklerinde güçlü ve tekrarlanabilir bağlanma kuvvetleri sağlamak için dentin bağlanmasıyla ilişkili zorlukların üstesinden gelir.


Tutarlı yapışma, öngörülebilir klinik sonuçlar ve hasta dişiniz ile restorasyon arasındaki arayüzde güven için Zipbond Universal'ı seçin.


Islak ve kuru dentin yapıştırma


Dentin yüzey nemindeki değişiklik, bağlanma gücünü etkileyebilir 2 . Zipbond Universal, ıslak ve kuru dentine uygulandığında benzer bağlanma kuvvetleri elde ederek teknik hassasiyeti azaltır.


Dentin aşırı kurutulduğu durumlarda bile, Zipbond Universal yine de hibrit bir katman oluşturacak ve teknik hassasiyeti daha da azaltacaktır.

Dolaylı yüzeylere öngörülebilir yapışma kuvvetleri

Zipbond Universal kompozit, seramik, porselen ve metal yüzeylere yüksek yapışma gücü sağlar. Dolaylı alt tabakalar arasındaki bağlanma mukavemeti benzerdir ve bu restoratif durumlar için güvenilir yapışmayı vurgular. Zipbond Universal'ı tercih ettiğiniz dolaylı restoratif materyal ile birlikte güvenle kullanın.

Yapışkan monomerlerin tescilli kombinasyonu

Zipbond Universal, dayanıklı ve sağlam bir bağ sağlamak için uyum içinde çalışan iki yapışkan monomer içerir. MDP monomeri de dahil olmak üzere tescilli bir monomer kombinasyonu, yapışmayı mine, dentin ve bir dizi dolaylı substrat üzerinde etkili hale getirir. Yapışkan monomerler, hidrofilik ve hidrofobik gruplar içerir. Hidrofilik monomerler, mine ve dentin tübüllerine hızla sızar. Etkili ıslatılabilirlik, yapışkan diş yüzeyine homojen bir şekilde yayılır ve dentin tübüllerinin tam sızdırmazlığını sağlar.

Kürleşmenin ardından, hidrofobik monomerler, diş ile alt tabaka arasında sağlam bir arayüz ve güçlü bir etkileşim oluşturmak için su geçirgenliğini azaltır.

Etkili hibridizasyon 

Hibrit katman, yapıştırıcı ajanların 1 ana bağlama mekanizmasıdır . Zipbond Universal'daki adeziv monomerler etkili ve eşit bir şekilde diş yüzeyine yayılır ve hibridizasyon hazırlanan kavite boyunca süreklidir. Dentin tübülleri, hem self etch hem de total etch teknikleriyle tamamen kapatılmıştır ve hasta için ameliyat sonrası hassasiyet riskini en aza indirir.

Olağanüstü kontrol

Kontrollü kullanım, optimum film kalınlığı ve artırılmış bağ mukavemeti, nano dolguların dahil edilmesiyle elde edilir. Zipbond Universal'in homojen ince bir tabaka halinde uygulanması kolaydır. Dolaylı restorasyonlar, dişe karşı engelsiz bir sızdırmazlık sağlamak için hassas bir şekilde oturtulabilir.
Son derece estetik
Yapıştırıcı yerleştirme sırasında görünür ve kürlendikten sonra dentin üzerinde neredeyse görünmez. Beyazlatıcı ve yarı saydam restoratif materyaller ile estetik bölgelerde kullanım için idealdir.


Hoş aroma

Zipbond Universal, restoratif prosedürler sırasında hastalarınızın konforunu desteklemek için aroması bakımından hafiftir. 

Florür salımı

'Orta ila büyük kompozit restorasyonların erken başarısızlığındaki birincil faktör, restorasyonların kenarlarındaki ikincil çürümedir' 3 .

Zipbond Universal, diş-onarıcı ara yüzü demineralizasyona karşı korumak için florür salmaktadır. Tekrarlayan çürümeyle savaşan etkili bir marjinal mühür, daha uzun süreli restorasyonla sonuçlanır. Doğrudan Uygulamalar 


  • Işıkla sertleşen kompozit restorasyonlar 


  • Işıkla sertleşen kompomerler 


  • Dolaylı restorasyonların yerleştirilmesinden önce kavite sızdırmazlığı 


  • Porselen ve hibrit seramik restorasyonların kompozit onarımı 


  • Aşırı duyarlılığa neden olan açıkta kalan kök yüzeylerinin kapatılması 


  • Işıkla sertleştirme / çift kürleme kompozitleri kullanarak çekirdek birikimleri 


  • Cam iyonomer (GI) dolgusu için koruyucu vernik 


  • Dolaylı Uygulamalar 


  • Simantasyon indirekt restorasyonlar 

Teknik Özellikler
Kim sipariş verebilir ?Sadece diş hekimleri,poliklinikler , diş hekimliği öğrencileri tarafından satın alınabilir.
Diğer Özellikler
Stok KoduDST.SDI.8100502
MarkaSDI
Stok DurumuVar
1000000033599

 

HAKKIMIZDA
Hakkımızda
DESTEK
Müşteri Hizmetleri
SİPARİŞ SÜRECİ
Satış Sözleşmesi
ÜYELERE ÖZEL
Hesabım

BİZİ TAKİP EDİN
Facebook     
 
İletişim Bilgilerimiz Sıkça Sorulan Sorular Gizlilik ve Güvenlik Üye Ol Twitter  
İletişim Formu Sipariş Takibi İptal - İade Şartları Üye Girişi Instagram  
  Banka Hesaplarımız K. V. K. Şifremi Unuttum Youtube  
  Havala Bildirimi   Sepetim    

                                                                                                                                       

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.