PRESIDENT Zirkon.X Zirkon Blok Renklendirme Likiti

Ürün stoklarımıza eklendiğinde bildirim almak için

PRESIDENT DENTAL ZIRCON.X - Zircon Blok 

Zirkon.X bloklar CIP tarafından sinterleme öncesi düşük ısıda imal edilir. Ürün oldukça dayanıklıdır, ancak porozitesi nedeniyle lütfen dikkatli kullanınız. Ürünü aldığınızda lütfen aşağıdaki kontrolleri yapınız. 
1. Ürün ambalajının tam ve hasarsız olup olmadığı, 
2. Ürünün tam ve hasarsız olup olmadığı, lütfen etiket üzerinde şunlara dikkat ediniz: şirket adı, ürün adı, parti no, denetçiler ve denetim tarihi. 
[ST Materyal Kullanımı ve Teknik Parametreler] 
1. Kullanım: 
Dental zirkon materyal ve kron ve köprüler için ST (Super Translucency) toz.
[Uygulama Aralığı]

Biçimlendirme, çerçeve köprüler, tam konturlu kron, tam konturlu köprüler, implant üst yapısı, tetrasiklin lekeli dişler 
[Preparasyon] 
1. Dişleri uygun bir eğim ve destek ortaya çıkacak şekilde prepare edin. 
2. Serviks bölgesinde freze kalınlığı en az 1mm'dir. 
3. Oklüzyon ve insizyonun 1.5mm-2.0mm olacak şekilde yontulması gerekir. 
4. Mafsal yarıçapı 0.7mm olmalıdır. 
5. Aksiyal yüzey agregasyonu 6-8 derece olmalıdır. 
6. Köprülerde alttan kesilmeyi önlemek için abutmanlı dişler paralel olmalıdır. 
[Yönler] 
Biçimlendirme ve köprüler: 
Tarama ve tasarım > Biçimlendirme>  Temizleme  >Boyama  Sinterleme > Cilalama > Porselen  >Boyama > Son kat 
Ful konturlu kron, ful konturlu bridges 
Tarama ve tasarım > Biçimlendirme>  Temizleme  >Boyama  Sinterleme > Cilalama > Porselen  >Boyama > Son kat 
a. Tarama ve Tasarım: 
Doğru veriler elde etmek için lütfen yüksek doğruluklu bir tarayıcı kullanın ve sonra hastaların durumlarına ve doktorların gereklerine göre tasarım yapın. 
Tamamı seramik olan restorasyonlarda kalınlık 0.6mm'de3n az olmamalıdır. Krılmaya karşı direncin anahtarı zirkon diş köprüsünün geometrik yapısıdır. Bu yüzden nispeten yüksek bir konektör yapmak daha iyidir. Konektörün çapraz kesiti en az 9㎡olmalıdır. Posterior dişlerde köprü adedi ikiden fazla olmamalıdır. 
b. Biçimlendirme: 
Tatmin edici bir restorasyon sağlamak için yeni freze delicileriyle çalışılmasını ve soğutma suyu kullanımından kaçınılmasını sağlayın. Biçimlendirmeden sonra lütfen blokları kontrol edin: 
1. Yüzey üzerinde açıkça belli olan ışıklı bölgelerin olup olmadığı; 
2. Anormal renk; 
3. Çatlak olup olmadığı; 
Bunlardan herhangi biri görünüyorsa tekrar üretilmelidir. 
c. Temizleme: 
Konektörü el parçasıyla nazikçe cilalayın ve restorasyonu zirkon bloktan ayırın. Restorasyonun çatlamasını önlemek için hız 10000 devir/dakikanın üzerinde olmamalıdır. Restorasyon üzerindeki zirkon tozunu bir fırçayla temizleyin. Temizlenmiş kron su, nemlenme suyu, yağla kirlenme, toz ve freze tozundan düşen tozdan uzak tutulmalıdır. 
d. Boyama
Kronu veya köprüyü daldırma kabına koymak için plastik forseps kullanın; restorasyon renklendirici sıvıyla tamamen kaplanmalıdır. Daha sonra çıkarmak için tekrar plastik forseps kullanın ve 

üzerinde hiç görünür sıvı kalmayıncaya kadar doğal şekilde kurutun. Bundan sonra kurutmaya başlayın. Kızılöncesi kurutma yapılması tavsiye edilir: 30-50 dakika boyunca restorasyonu kızılmncesi kurutma ışığından 80-100mm mesafeye yerleştirin. (Bakınız: Aidite boyama sıvısı talimatları). 
e. Sinterleme: 
Restorasyon pota içindeki zirkon boncukların üzerine baş aşağı yerleştirilmeli ve sonra sinterleme fırınında sinterlenmelidir. Sinterleme süreci ilişiktedir.) 
Not: Zirkon boncukları ve potayı düzenli olarak değiştirin ve sinterleme fırınının temizlenmesine dikkat edin, çünkü sıvı (kalıntı boyama sıvısı veya havadaki su buharı) ile veya tozla kirlenebilir. Bu sırada sinterleme fırınının ısıtma çubuğu yaşlanır ve metal kalıntıların düşmesine neden olur, bunlar oksitlenir ve fırının tamamını kaplayabilir. Bu gibi durumlar sinterlenmiş restorasyonun opaklaşmasına ve restorasyon üzerinde siyah veya beyaz noktaların oluşmasına yol açar. Bu yüzden sinterleme fırını en az ayda bir kez içindeki kalıntıları silerek temizlenmeli ve kalmış zirkon materyal içindeyken boş yakılmalıdır. 
f. Taşlama ve Cilalama: 
Formu kabaca taşladıktan ve restorasyonun tüm güvdesi üzerinde ince taşlama yaptıktan sonra porselen işlemi gerçekleştirilebilir. 
Dikkat: 
1. Kaba taşlama ve ince taşlama işlemleri sırasında taşlama uçları sırayla kullanılmalıdır. 
2. Dişin bir tarafından diğer tarafına doğru cilalama yapın (tek yönde). 
3. Cilalama sırasında mesnede ve hız kontrolüne dikkat edin. Hep aynı yerin cilalanmasından kaçının, çünkü bu kısmi aşırı ısınmaya neden olur ve dişlerin çatlamasına yol açar. 
g. Porselen ve boyama:
Form porselenlenirken porselen imalatçısının talimatlarına göre çalışılmalıdır. Çatlak oluşumundan kaçınmak için temel yapı anatomik morfolojiye göre tasarlanmalıdır. Temel yapı tasarlanırken ısırma kenarının diş kenarı üzerine doğrudan kuvvet uygulamasından kaçınılmalıdır. (Siterleme süreci ilişiktedir.) 
Yalnızca tek adımda boyamayla ideal elde edilmelidir. 
İstediğiniz boya macununu veya ton macununu ve sır macununu seçin ve diş ton kılavuzuna göre diş tonu elde edilecek şekilde krema kıvamında olacak şekilde karıştırın. Boyamadan önce restorasyon yüzeyinin tamamen temiz olduğundan emin olun. Fırçayı ıslak tutmak veya temizlemek için boya sıvısı kullanın. Gerektiğinde macunu inceltmek için boya sıvısı kullanılabilir. Boyundan insizyon yüzeyine doğru boyayın. İnsizyon yüzeyi sır macunuyla doğrudan kaplanabilir veya yüksek geçirgenlik elde etmek için sır macunu mavi boyayla karıştırılabilir. Oklüzyon yüzeyinin rengi terrakota veya kahverengi boya macunuyla koyulaştırılabilir. Restorasyon için tek kat boya gerekir; gerekirse tekrarlayın. 
G. Son kat
Restorasyon ürününe son kat uygulanır. 

Teknik Özellikler
Kim sipariş verebilir ?Sadece diş hekimleri,poliklinikler , diş hekimliği öğrencileri tarafından satın alınabilir.
Diğer Özellikler
Stok Koduprd.zrx.l
MarkaPresident
Stok DurumuÜrün Stoğu Tükenmiştir.
1000000015428

 

HAKKIMIZDA
Hakkımızda
DESTEK
Müşteri Hizmetleri
SİPARİŞ SÜRECİ
Satış Sözleşmesi
ÜYELERE ÖZEL
Hesabım

BİZİ TAKİP EDİN
Facebook
 
İletişim Bilgilerimiz Sıkça Sorulan Sorular Gizlilik ve Güvenlik Üye Ol Twitter  
İletişim Formu Sipariş Takibi İptal - İade Şartları Üye Girişi Instagram  
  Banka Hesaplarımız K. V. K. Şifremi Unuttum Youtube  
  Havala Bildirimi   Sepetim    

                                                                                                                                                     

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.