DENTSPLY SIRONA X-Smart Plus Wave One Kit Resiprokal Motor

 
The X-Smart™ Plus mikro-motor döner alet sistemleri ile endodontik tedavi uygulayan Genel Diş Hekimleri için tasarlanmış basit ve kullanımı kolay bir ünitedir.  Küçük başı ile birlikte hafif bir el parçasına sahiptir.  Ünite küçük ve taşınabilirdir, ayak pedalı olmaksızın kullanılır ve pil ile çalıştırılabilir.  WaveOne™ için resiprokasyona ve sürekli döner aletler için tork kontrolü ve otomatik geri dönme modlarına sahiptir.  

 X-Smart™ Plus resiprokal hareket, tek eğe tekniği ve geleneksel sürekli dönen eğe sistemleri ile kök kanalı tedavisi uygulayan Genel Diş Hekimleri için seçilecek endodontik motordur.  Basit kullanımının yanı sıra minyatür başlığının sağladığı mükemmel görüş ve erişim sayesinde hekimin tamamıyla hastaya ve tedaviye odaklanmasına imkan verir.  

X-Smart™ Plus ekstrası ile birlikte X-Smart™ cihazında beğendiğiniz her şeye sahiptir:

·         Ayak Pedalı Yok
·         Motor el parçası üzerinde Açma/Kapama düğmesi
·         Mükemmel görüş ve erişim
·         Minyatür başlık kafası sayesinde
·         Basit ve geliştirilmiş kullanıcı ara yüzü
·         Büyük, parlak renkli ekran
·         Özel düğme kontrolleri
·         "Tıkla ve git" navigasyon
·         Optimize edilmiş ekran ve klavye ergonomisi ile birlikte yeni tasarım
·         Tek eğe ile kök kanal şekillendirmesi
·         Resiprokal hareket
·         "Tek bakışta eğe seçimi"
·         ISO renk kodlu eğe kitaplığı 

• Resiprokal hareket nedir?
Resiprokal hareket değişken geri ve ileri dönme hareketi olarak tanımlanır.  Eğe kanal yolu boyunca ilerlemesini sağlayacak şekilde kesme yönünde aksi yöne kıyasla daha büyük açı ile döner.  Bir miktar iki ileri bir geri hareket etmeye benzer - ilerleme sağlanır ama daha dikkatli şekilde gerçekleşir. 

• Resiprokasyonda açılar nelerdir?
WaveOne eğelerde açı parametreleri dikkatle optimize edilir.  Dünyanın önde gelen endodontistlerinde oluşan bir ekibin yaptığı yoğun testlerin sonuçlarına dayanarak oluşturulur ve DENSPLY&#39in tescilli resiprokasyon çözümlerinin bir parçasıdır. 

• Resiprokasyonda hız nedir?
Yönün değiştirilmesinde önce motor dönmenin bir yönünde ve aksi yönünde sabit olarak hızlanır ve yavaşlar sonra diğer yönde hızlanır ve yavaşlar. Bu nedenle sürekli dönen sistemlerdeki hız değerini resiprokal hareketin hızı ile karşılaştıramazsınız. 

• Neden resiprokasyonda hız, tork ve açıları değiştiremiyorum?
WaveOne eğelerde resiprokasyon açı parametreleri dikkatle optimize edilir. Bu açıların değiştirilmesi eğenin kırılma riskini artırabilir ve etkinliği düşürebilir.

• Neden resiprokasyonda tork kontrolü yoktur?
Resiprokal açılar eğe kırılma riskini minimuma indirmek için optimize edilmektedir. Kesme yönündeki motor açısı bloke edildiğinde eğenin kalıcı deformasyon yapmaya başlayacağı açıdan düşüktür. Bunun ötesinde,ileri ve geri hareket en başta eğenin bloke olma riskini azaltacaktır. Sürekli dönen NiTi eğe sistemlerinde olduğu gibi WaveOne eğelerde tork kontrolü/otomatik geri dönme fonksiyonu olmamasının nedeni budur.  

Ayrıca, maksimum torkun 50&#39sinde ve tork sınırına yaklaşıldığında sesli bir uyarı çalacaktır. Bu durumda eğenin çıkarılmasını ve üzerindeki kalıntıların temizlenmesini öneririz.

• Resiprokasyon tekniği için rakip bir motor kullanabilir miyim?
DENTSPLY dışındaki üreticilerin resiprokal hareket için programlanabilen motorlarının kullanılmamasını şiddetle tavsiye etmeyiz.  ATR Tecnika (artık piyasada bulunmamaktadır) Schlumbohm Endopilot ve Satelec/Acteon i-Endo Dual (devam eden) ile yapılan laboratuvar testlerinin ilk sonuçları bunların hatalı resiprokasyon açılarına ve geniş hız değişkenliğine sahip olduğunu göstermektedir. DENTSPLY tarafından üretilmiş resiprokasyon motorlarına kıyasla bunlar eğe kırılma riskinde artış ve etkisiz çözüme yol açar. 

• ProTaper Universal eğelerimi veya diğer sürekli eğe sistemlerini resiprokasyonda kullanabilir miyim?
Hayır, sadece motoru ve ayarları optimize edilmiş DENTSPLY resiprokasyon eğeleri X-Smart™ Plus motordaki resiprokasyon programları ile uyumludur.

• X-Smart™ Plus&#39ta eğe kitaplığı yeni eğe sistemleri ile nasıl güncellenebilir?
Güncelleme gereksinimi oluştuğunda eğe kitaplığı güncellemeleri yerel servis merkezlerinde yapılacaktır. Yükseltme muhtemelen cihaz güncellemenin en üstünde eğeler ve obtürasyon çözümleri gibi sarf malzemeleri içeren bir yükseltme kitinin parçası olacaktır.

• X-Smart™ 16:1 başlığını  X-Smart™ Plus motor ile kullanabilir miyim?
Hayır, X-Smart™ Plus motor rX-Smart™ Plus 6:1 başlığına gereksinim duyar. X-Smart™ 16:1 başlığı X-Smart™ Plus motor el parçasına takılması veya tersi mümkün değildir.

 
Diğer Özellikler
Stok KoduDTR-10351
MarkaDentsply Sirona
Stok DurumuÜrün Stoğu Tükenmiştir.
1000000004646

 

HAKKIMIZDA
Hakkımızda
DESTEK
Müşteri Hizmetleri
SİPARİŞ SÜRECİ
Satış Sözleşmesi
ÜYELERE ÖZEL
Hesabım

BİZİ TAKİP EDİN
Facebook
 
İletişim Bilgilerimiz Sıkça Sorulan Sorular Gizlilik ve Güvenlik Üye Ol Twitter  
İletişim Formu Sipariş Takibi İptal - İade Şartları Üye Girişi Instagram  
  Banka Hesaplarımız K. V. K. Şifremi Unuttum Youtube  
  Havala Bildirimi   Sepetim    

                                                                                                                                                     

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.