BRIX 3000 Atravmatik Çürük Temizleyici


  • Brix 3000 anestezi kullanmaya gerek kalmadan türbin kullanımını azaltarak atravmatik çürüklerin çıkartılması ve temizlenmesi için özel olarak tasarlanmış bir üründür.

  • Su bazlı ve zararsızdır ; toksit yada tarhiş edici bileşenler içermediği için her hasta için tamamen güvenlidir.Ağız boşluklarından yumuşak dokularında ve mukozada herhangi bir tarhiş edici etkisi yoktur.

  • Brix 3000 , seçici özelliği baz alınarak hazırlanmış enzimatik bir jeldir , yani sadece rejeneratif ve yeniden mineralizasyon kapasitesine sahip olan dokunun çürüklerin neden olması halinde bu enfeksiyonlu doku üzerinde çalışır.

  • Özel saklama koşulları gerektirmez.

  • Brix 3000 ana bileşeni E.B.E Teknolojisi (Encapsulating Buffer Emulsion) ile korunmaktadır.

  • Brix 3000 ANMAT(Arjantin gıda ve tıbbi cihazların idaresinden sorumlu birimi) tarafından yetkilendirilmiş olup birçok ülkedeki sağlık kuruluşları tarafından onaylanmış bir üründür. E.B.E Teknolojisi


?E.B.E Teknolojisi (enkapsülasyon tampon emilsüyonu) Papain , Brix 3000 Ana birleşeni , yenilikçi ve Özel E.B.E Teknolojisi yöntemiyle biyolojik olarak kapsüllenmiştir.. Papain, bakterisit, bakteriyostatik ve anti-inflamatuar aktivitelere sahip olan insandaki pepsinine (gastrik sedimentlerde) benzer bir endo proteindir. 

Brix3000 Sadece hasar görmüş dokular üzerinde çalışır, çünkü antiproteaz plazma Alpha-1 Antitripsin içermez, bu nedenle sağlıklı dokularda proteolitik bir eylemi önleyecektir. Böylece  hasar görmüş dokunun yumuşatılması, hasar görmüş kollajen liflerinin debri derinin demineralize olmaması ya da kollajen liflerinin  maruz kalmaması nedeniyle sağlıklı dokuların korunmasını sağlar. Brix 3000 %100 toksitite içermeyen zararsız bir jeldir ; bu da demek oluyor ki sağlıklı doku ile temas ettiğinde (dil , diş etleri , sağlıklı dentin) olmak üzere hatta yutulduktan sonra bile herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Ayrıca sağlıklı doku ve gözlerle teması halinde dermal tarhiş denemeleri yapılmış hiçbir reaksiyona rastlanmamıştır.

Brix 3000 güvenli ve etkili enzimatik bir jeldir. Özel ve benzersiz özellikleri nedeniyle , diş hekimi enfekte olmuş ve etkilenmiş dentin arasındaki farkı açık bir şekilde ayıredebilecektir.
Brix 3000 sadece çürük doku üzerinde etki gösterir. Enfekte dentin (Dogallığını Kaybetmiş Doku) . Sadece çürük bölgede bulunan lifleri yumuşak hale getirmek için proteolizi üretecek , basınç olmadan döner hareketler ile diş hekimi tarafından kolaylıkla çıkartılacaktır.KULLANIM ŞEKLİ


Gerekirse boşluğu, manuel aletlerle , bir boşluk elde edilene kadar kaviteyi genişletin. Doğrudan geniş lezyonlara uygulayın.

1- Pamuklu rulo ile izole edin. 
2- Boşluğun üzerine küt uçlu bir kaşık ile Brix 3000® uygulayın ve 2 dakika bekleyin.
3- Keskin olmayan, kör  uçlu bir kaşıkla sarkaç hareketleri halinde  uygulayın ve basınçsız çıkartın. Gerekirse, sağlıklı bir dentin elde edilene kadar prosedürü tekrarlayın . Sağlıklı dentini, kaşif ve çürük dedektörü ile kontrol edin.
4- Gerekirse,pulpa kaplaması yapın. Dolgu malzemesi uygulayın. 
Brix 3000® ile tedavinin sonunda klorheksidin  ağız yıkama kullanılması önerilir


PAKET İÇERİĞİ: 
3 ml Tüp


DİŞ HEKİMİ TEKNİĞİ 

Hazırlama: Gerekirse boşluğu, manuel aletlerle veya eğer mevcutsa, ekspulsif boşluk elde edilene kadar genişletin. Doğrudan geniş lezyonlara uygulayın. Pamuk rulolarıyla yalıtın. Boşluğun üzerine Brix 3000® uygulayın ve 2 dakika bekleyin. Baskısız kaşıkla çıkartın, baskı olmadan sarkaç hareketleri ile çıkarın.  Prosedürü tekrarlayın.


ÖNEMLİ !
 Çürük bölge kuru ise  akan suyla veya hastanın ağzının ağız nemi ile nemlendirin.

Teknik Özellikler
Kim sipariş verebilir ?Sadece diş hekimleri,poliklinikler , diş hekimliği öğrencileri tarafından satın alınabilir.
Diğer Özellikler
Stok Kodubrix3000
MarkaEBE
Stok DurumuÜrün Stoğu Tükenmiştir.
1000000015665

Ürün Etiketleri

 

HAKKIMIZDA
Hakkımızda
DESTEK
Müşteri Hizmetleri
SİPARİŞ SÜRECİ
Satış Sözleşmesi
ÜYELERE ÖZEL
Hesabım

BİZİ TAKİP EDİN
Facebook
 
İletişim Bilgilerimiz Sıkça Sorulan Sorular Gizlilik ve Güvenlik Üye Ol Twitter  
İletişim Formu Sipariş Takibi İptal - İade Şartları Üye Girişi Instagram  
  Banka Hesaplarımız K. V. K. Şifremi Unuttum Youtube  
  Havala Bildirimi   Sepetim    

                                                                                                                                                     

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.