Romipointer İmplant Dedektörü

ROMİPOİNTER KULLANIM TALİMATI
 

Yalnızca Dental Kullanım İçindir

1.Kullanım alanları:

Romipointer İmplant bulucu,iki aşamalı implant işlemlerinde doku ile kaplanmış implantların tesbiti için kullanılan bir elektronik cihazdır.Romipointer kalp pili olan veya elektrikli bir cihaz takılı hastlarda kullanılmamalıdır.

2.Uyarılar Bu ürün sadece hastane ortamında,kliniklerde veya dental ofislerde yetkili elemanlar tarafından kullanılmalıdır.

3.Dikkat Edilecek Hususlar

*Romipointerihazını floresans lambalar,film göstericiler,ultrasonik cihazlar gibi elektromanyetik sesler çıkaran aletlerin yakınında kullanmayın.Cep telefonları,uzaktan kumandalar veya elektromanyetik dalga yayan cihazlar Romipointer’de anormal davranışlara yol açabilir.Bu tür cihazlar kapatılmalıdır. * Çalışma sırasında cihazınızı uygun olamayan likitlerin etkisinden koruyunuz. *Yanıcı maddelerin bulunduğu ortamlarda Romipointer’i kullanmayınız. *İmplant Bulucu,sadece üretici tarafından verilen aksesuarla kullanılmalıdır. *Çapraz enfeksiyonları engellemek için sensor iki hasta arasında steril edilmelidir. *Sensor yakınında metal nesneler bulunması,cihazın çalışmasını etkiler.Çalışma sırasında metal nesneleri uzak tutunuz. Kendi güvenliğiniz için kullanım sırasında eldiven maske vb. kullanınız. *Romipointer normal çevre koşullarında saklanmalıdır.(10-60 derece ısı ve 10-90 nemli ortamlarda).

4.Çapraz Etkiler: Bilinmemektedir.

5.Adım Adım Talimat Kullanım öncesi kutunun içeriğini kontrol ediniz.

*Romipointer İmplant Bulucu 1 adet, *AA alkalin pil 1 adet *Sensor tutucu 1 adet * Sensor 1 ad. *Kullanım Talimatı 1 adet

Dış Görünüş

R E S İ M

 

M O N T A J Kullanımda önce cihaz kapatılmalıdır. Montaj için,koruyucu kapağı alıp,pili kapağını çıkarınız. (Resim 3) Eski pili, yerinden alınız *Yeni pili reim (4)’teki gibi cihaza yerleştiriniz. * Pil kapağını vidalayıp kapatın ve koryucu kapağı "tık” sesi gelene dek takın. İki hasta arasında ve ilk kullanımda sensor steril edilmeli ve cihaz temizlenmelidir.

CİHAZIN KULLANIMI 
Cihaz kullanıma hazırsa ışlığın 4 bölümü de yeşil yanar.
*Cihazı ağıza sokarak, sensoru implantın bulunduğu tahmin edilen bölge yakınına getirin.Sensorun orta deliği tahminen çene çizgisinin ortasında olmalıdır.Sensoru yavaşa implantın bulunduğu düşünülen yere doğru hareket ettirin.

Doğru sonuç için,sensorun hareket sırasında dokuya hafifçe basınçla temas etmesine dikkat edin. Kalın dokular,kesin sonuç alımınında azalmaya yol açabilir.


İMPLANT TESBİTİ
İmplanta yaklaşırken,cihaz lambası yeşilde kalır.
*Aynı akıcı harekete aynı yönde devam ederek ,lambanın implantın geçildiğini gösteren oranj rengi almasına dek devam edin.
*Sonra ters yönde aynı izde yavaşça gelerek,lambanın implantın bulunduğu yerin gösteren yeşil yanmasına kadar sürdürün.
*Sonra yine ters yönde hafifçe hareket ederek lambanın sönmesi gerçekleşince durulan nokta implantın bulunduğu yerdir.
*Bu görüntü eşliğinde ,cihazdan bir de ses işareti gelecektir.
*Sensor yavaşça,hiç durmadan veya gereksiz tersine hareketler yapmadan kullanılmalıdır.Aksi halde yanlış okumalara yol açabilir.
*Arama sonlanmadan önce sensor hareketi 3 sn’den fazla durdurulursa,cihaz otomatik olarak resetlenir.İşlem yeniden başlatılmalıdır.

 
Diğer Özellikler
Stok KoduRM_D1
MarkaSurgident
Stok DurumuBu ürünün stok durumu ile ilgili olarak info@dentalsepet.com a mail atınız
HAKKIMIZDA    DESTEK SİPARİŞ SÜRECİ ÜYELERE ÖZEL BİZİ TAKİP EDİN                      APPS 
Hakkımızda Müşteri Hizmetleri Satış Sözleşmesi Hesabım
Facebook
  
 
İletişim Bilgilerimiz Sıkça Sorulan Sorular Gizlilik ve Güvenlik Üye Ol Twitter  
İletişim Formu Sipariş Takibi İptal - İade Şartları Üye Girişi Instagram  
  Banka Hesaplarımız K. V. K. Şifremi Unuttum Youtube  
  Havala Bildirimi   Sepetim    

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.