• Tüm Kategoriler
  • Actodermanol El ve Cilt dezenfektani 1000 ml

   Actodermanol El ve Cilt dezenfektani 1000 ml
   Görsel 1
   Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
   Cilt ve El Antiseptiği, 2-Propanol 70 V/V

   Ürün Tipi
   Actoderm, alkol bazlı el ve cilt dezenfektanıdır. Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonu için, sık kullanıma uygun formüle edilmiştir. Bakterisid, fungusid, virusid etkilidir. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

   Kullanım Alanları
   ? Hijyenik ve cerrahi el dezenfeksiyonunda ? Ameliyatlardan, eksizyonlardan, ponksiyonlardan ve enjeksiyonlardan önce, cilt antisepsisi için ? Eldivenler giyilmeden önce ve çıkarıldıktan sonra ? Hastanın sağlam derisi ile temas sonrası (nabız, tansiyon ölçümü, fizik muayene) ? Hasta bakımı sırasında, ellerin kirli bölgeden temiz bölgeye taşınmasında ? Nötropenik ve immünsüpresif hastalarla temastan önce ? İzolasyon odasında bulunan hastalarla temastan önce ve sonra ? İnvaziv girişimlerde, eldiven giymeden önce ve sonra ? El yıkama lavabolarının yeterli sayıda olmadığı alanlarda ? Özellikle iş yükünün, hasta sayısının yoğun olduğu ünitelerde, hasta başlarına kolay ulaşılabilecek şekilde yerleştirilen dispenserle

   Bileşimi
   100 g içeriği: 62,8 g 2-Propanol, Lanolin, Deiyonize su

   Mikrobiyoloji
   ? Tbc. dahil Bakterisid ? Fungusid ? Virüs inaktive edici (HBV/HCV, HIV, Rota, SARS, Adeno, Papova, Polio, Vaccinia, H5N1''domuz ve kuş gribi'' virüsleri)

   Özel uyarı
   El ve cilt dezenfeksiyonu için seyreltmeden uygulayınız. Ellerde gözle görülür bir kirlilik olmamasına, ellerin ve cildin ıslak olmamasına dikkat ediniz. İstenilen sıklıkta kullanılır. Etki süresi bir sonraki kontaminasyona kadar devam edecektir. Dünya genelinde yapılan birçok çalışmaya göre hastane enfeksiyonlarının önlenmesi için en etkili yöntem el yıkama ve el dezenfeksiyonudur.

   AB yönetmelik
   T.C. Sağlık Bakanlığı, İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından El ve Cilt Dezenfektanı olarak ruhsatlandırılmıştır.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodude1560
   MarkaDİĞER MARKALAR
   Stok DurumuVar
       

                                    HAKKIMIZDA                    

        

   SOSYAL MEDYADA BİZ

                                      Hakkımızda                                                                                                           
                                      İletişim Bilgilerimiz        
                                      Banka Hesaplarımız        
            
            
            
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.