Abacus Titanyum Nitrit Kaplı Kesim Frezi Yeşil Kuşak Disk No:40

Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

ÖZEL ABACUS ELMAS FREZ   ( Titanyum Nitrit Kaplı ) Kırmızı Kuşaklı Rond 21 Boy   /  
Füsür işleme ve mine şekillendirmede kullanabilirsiniz
Pulpaya yakın yerlerde dentin temizlemede
Kron tepesi delmede

ABACUS FREZLERi FARKLI KILAN TİTANYUM NİTRİT KAPLI OLMALARIDIR.

Türkiye&#39de numunesi verilen 50 kontrol hekiminin 90 ı bu frezlerden kullanmaya başlamıştır. Geriye kalan 10 luk kesim ucuz frez kullanmayı tercih ettiklerini belirtmişlerdir.

Abacus frezlerle ilgili olarak hekimlerden alınan feedbacklere göre kesim süresini yaklaşık olarak 70 azaltmaktadır. ( Aynı hastanın bir önceki kesiminde 5 diş kesimi 1 saat 30 dk sürmüşken, ABACUS kullanılarak yapılan aynı sayıda ikinci kesim 35 dk da tamamlanmıştır )

Almanya&#39da NTI firması tarafından üretilen ABACUS frezler muayenehanelerinizde hem frez klabalığını azaltacak , hem de hızlı kesim sayesinde zaman kazandıracaktır.

MAVİ ve YEŞİL KUŞAKLAR KESİM İÇİNDİR.

KIRMIZI KUŞAKLAR kesim sonrasında pürüzlerin alınması veya amalgam polisajı içindir.Titayum nitrit
(TiN) kaplamalar, yüksek sertlikleri, düşük aşınma oranları ve görünüşlerinden dolayı yıllardır, aşınma önleme ve dekoratif amaç ile yaygın olarak kullanılmaktadır. TiN yapılarında elde ediliş yöntemleri çok önemlidir. Yapıyı etkileyen kompozisyondur ve TiN geniş bir azot kompozisyonu aralığında kimyasal olarak kararlıdır. Tek fazlı ?-TiN > 35, ?-TiN < 15, ? Ti2N filmlerinin azot kompozisyonu 33tür. Diğer fazlar ise ( Hegzagonal Ti(N), tetragonal Ti2N ve kübik TiN) çoklu faz yapısına sahip filmlerde oluşur. Ti2N içeren TiN filmlerinin, aşınmaya çok dayanıklı oldukları tespit edilmiştirTiN kaplamalar genellikle korozyona karşı direnç ve keskin kenarların yapısının bozulmasını engelleyerek, kesici ve delici takımların ömrünü 3 katına kadar çıkarabilmektedir.

TiN kaplamaların görüntüsü ve rengi altına benzer olduğu için dekoratif amaçlı olarak oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kuyumculuk sektöründe, otomotiv sektöründe ve inşaat sektöründe uygulamaları bulunmaktadır. TiN kaplama, tesisat parçalalarında ve kapı pencere parçalarıda, nikel veya krom kaplamaların üzerine, üst kaplama olarak uygulanmaktadır. TiN kaplama sağlık açısından bir tehlike içermediği için, vücut içi protezlerde, tıbbi kesici aletlerde kullanılırlar. Bisiklet ve motosiklet süspansiyonları, radyo kontrollü arabaların, şok emici gibi sürekli olarak kayma olan yüzeylerinde kullanılırlarTiN kaplamalarının genel özellikleri,

Renk : Altın sarısı Sertlik : 2000 - 2300 HV
Kalınlık : 2 - 5 mikrometre
Kaplama ısısı : 500 derece
Sürtünme katsayısı : 0,6
Termal oksidasyon derecesi : 500 - 600 derece
Yüzey pürüzlülüğü (Ra µm) : 0,2
 

Diğer Özellikler
Stok Koduxz909_040c
MarkaNTI
Stok DurumuVar
1000000004166
HAKKIMIZDA    DESTEK SİPARİŞ SÜRECİ ÜYELERE ÖZEL BİZİ TAKİP EDİN                      APPS 
Hakkımızda Müşteri Hizmetleri Satış Sözleşmesi Hesabım
Facebook
  
 
İletişim Bilgilerimiz Sıkça Sorulan Sorular Gizlilik ve Güvenlik Üye Ol Twitter  
İletişim Formu Sipariş Takibi İptal - İade Şartları Üye Girişi Instagram  
  Banka Hesaplarımız K. V. K. Şifremi Unuttum Youtube  
  Havala Bildirimi   Sepetim    

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.